PUNKT SZTUKI

O ile Galeria „Przytyk” prezentuje dzieła artystów znanych i uznanych lub takich, którzy na takie uznanie zasługują, to szeroka działalność edukacyjna odbywa się pod szyldem „Punkt Sztuki”.


Celem jest szeroko pojęta edukacja artystyczna, która uczy tarnogórzan od najmłodszych lat rozumieć sztukę i cenić jej znaczenie w życiu nas wszystkich. Formy zajęć są najróżniejsze: wykłady, prelekcje i dyskusje. Nie brakuje też warsztatów dla dzieci. Najbardziej znane od lat i cieszące się dużą popularnością cykle zajęć to warsztaty artystyczne dla dzieci „Kraina Wyobraźni” oraz kurs rysunku dla młodzieży i dorosłych „Szkicownik”.

„Kraina wyobraźni” – warsztaty artystyczne dla dzieci

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 7-12 lat, które rozwijają swoje zainteresowania artystyczne, realizując interesujące projekty twórcze. Program obejmuje różnie dziedziny sztuki.Warsztaty odbywają się w poniedziałki i środy w godzinach 16.30-18.30.
Materiały na warsztaty zapewnia organizator. Na zajęcia plastyczne dzieci powinny być ubrane w odzież, która może ulec zabrudzeniu.

Prowadzenie: Izabela Kot

„Szkicownik” – warsztaty artystyczne dla młodzieży i dorosłych (od 13. roku życia)

To ciekawa propozycja aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy szkicowania martwej natury, elementy perspektywy w rysunku i prawidłowej kompozycji. Dowiedzą się również, czym są perspektywa czy światłocień.

Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 9.30-12.00 oraz 12.00-14.30

Prowadzenie: Mateusz Jankowski

Informacje